Druhá zámořská posila v dresu žen Slovácka v našem rozhovoru (17.8.2007)

„PRVNÍ MUSÍM SEHNAT POSTEL“
přeje si nová posila z Ameriky.

Nová hráčka v kádru fotbalistek Slovácka je po Julie Scheppele druhá američanka v týmu. Molly Kate Norton – tak se jmenuje hráčka, kterou přivedla trenérka Jitka Klimková na nastávající sezónu. Molly hrála v Americe nejvyšší ženskou soutěž a pro zkušenosti se tato třiadvacetiletá fotbalistka, která hraje nejraději na postu středního obránce, vydala do - pro ni -neznámého Česka na Slovácko. Na otázky Molly odpovídala tichým hlasem a vůbec nepřipomínala sebevědomé Američany.

Jak dlouho jste se rozmýšlela nad nabídkou zahrát si první ligu v Česku?

Od prvního kontaktu, kdy za mnou přišla moje trenérka a nabídla mně angažmá v Evropě, to trvalo asi měsíc, než jsem se rozhodla to tady vyzkoušet.

Hledala jste na mapě, kde Česko vůbec je?

Jistě, věděla jsem, že to je hned vedle Německa.

Jak dlouho hrajete fotbal?

Už od malička, zhruba už od pěti roků jsem pobíhala za balonem. To ale bylo spíš takové rekreační kopaní. Od dvanácti až do osmnácti jsem potom hrála závodně za jeden regionální klub.

Za Slovácko jste nastoupila už na turnaji v Bělohradu, jak se vám hrálo?

Bylo to dost náročné, přiletěla jsem do Česka ve čtvrtek a hned druhý den už jsem vlastně nastoupila na přípravný zápas po jednom tréninku. Ale hrálo se mně dobře, byla to dobrá zkušenost.

Jaká je podle vás kvalita ženského fotbalu u nás?

Z toho zatím krátkého pobytu tady, můžu říct, že v Americe je ženský fotbal rychlejší, víc atletický, takový dynamičtější.

Myslíte si, že to bude na základní sestavu v dresu Slovácka?

Doufám, že ano (směje se).

Jak se vám líbí Hradiště. Stihla jste už nějaký výlet do okolí?

Bydlím společně s Julii Scheppele a zatím jsme byly jenom ve Zlíně nakupovat nábytek. Ještě pořád nemám svou postel, to je pro mě úkol číslo jedna. Doufám, že to napravíme v Brně, kde se chystáme vyrazit nakupovat. Spoluhráčky jsou opravdu super, velice přátelské a kamarádské, některé mě pozvaly dokonce na návštěvu k nim domů. Zatím si sama ještě na nějaký výlet netroufnu, jsem ráda, když trefím z baráku na hřiště.

Text a foto: StD

Nová posila věří, že bude v základní sestavě

Molly Kate Norton, která na moje přání hlavičkuje

Dvě američanky při treninku - Julii Scheppele a Molly Kate Norton