RADĚJOV


Letos nový lyžařský vlek s umělým zasněžováním byl postaven na Radějově. Vlek byl hotový už na začátku roku, chybělo jediné sníh nebo mráz.V druhé polovině ledna konečně začala pravá zima a vlek byl připraven na první lyžaře.
Na Radějov je to z Uh.Hradiště asi 30 km a dostaneme se tam po trase Uh.Hradiště-Veselí-Strážnice- Radějov, kde odbočíme přes most vpravo. Za mostem odbočíme vlevo kolem hospody a asi 400 metrů do kopce kde po pravé straně u cesty uvidíme vlek.
Parkoviště přímo naproti vleku pro asi padesát aut je plné, a proto parkujeme u cesty asi 100 metrů od vleku.Parkování je zdarma.
Systém permanentek na Radějově je trochu odlišný od ostatních lyžařských areálů.Zaplatíte zálohu za kartu 100 Kč a na kartu Vám podle Vašeho rozhodnutí obsluha pokladny načte počet jízd, které chcete projet.Neprojeté jízdné se nevrací.
Jedna jízda stojí 11 Kč, deset jízd 90 Kč,dvacet jízd 170 Kč a třicet jízd 240 Kč. Děti do 12 ti let platí jednu jízdu 10 Kč,deset jízd 70 Kč, dvacet jízd 130 Kč a třicet jízd 180 Kč. Po skončení lyžování se záloha na kartu vrací.Vlek je osvětlený a cena na večerní lyžování je stejná jako na denní. Jak nám sdělil provozovatel vleku pan Štípský, na celodenní a půldenní permanentky je možné domluvit individuální cenu u poklady.Moderní čtecí zařízení Vám odečte po každém projetí body na kartě. Překvapením je ozvučení areálu. Čekání a jízdu na vleku Vám zpříjemňuje regionální rádio.
Ski servi, půjčovna lyží a lyžařská škola zatím u vleku není.
Svah je dlouhý 400 metrů s výškovým převýšením 75 metrů . Vrchní část je mírnější, ale ani spodní části svahu se nemusí nezkušení lyžaři a začátečníci bát, je dostatečně široký a sklon je o něco strmější jak u vrchní části sjezdovky.Doporučujeme pro začátečníky a méně zkušené lyžaře. Ale ani dobří lyžaři by neměli být svahem zklamáni.Výška sněhu udávaná provozovatelem 40 cm a podmínky jako velmi dobré, odpovídali uvedeným hodnotám. Svah byl dostatečně vysněžený, kvalitně upravený, bez ledových ploten a muld.Na svahu jsme nenašli jediné vydřené místo.Čekací doba se pohybovala kolem 12 minut.Podle informace obsluhy je čekací doba na večerní lyžování do 5 minut a v pracovní dny se jezdí prakticky bez čekání. Na Radějově je jeden vlek typu Poma s kapacitou 600 osob za hodinu. Stavba mini lanového vleku pro děti na pravé straně svahu je zatím v plánu.
Přímo v areálu je i občerstvení.(kuřecí stehno 35 Kč, párek 12 Kč, klobása 25Kč, káva 15 Kč,svařené víno 25 Kč ) a kvalitní vytápěné sociální zařízení. Kryté venkovní posezení pro lyžaře se zatím připravuje.Občerstvit se dá i v penzionu Anima(topinka s tousty 25 Kč,klobása 25 Kč, bramborák 15 Kč) který je asi 50 metrů od svahu a vstup je možný i v lyžařských botách.
Z penzionu, kde je prosklená restaurace je výhled na spodní část sjezdovky.
Radějovský svah je vhodný pro nenáročné a pohodové lyžaře.Při dobudování posezení pro lyžaře a dětského vleku vznikne příjemný lyžařský areálek.

Info o sněhu a provozu: 608 717 692

Provoz: Denně 10.00-21.00

Stanislav Dufka